Dnevni arhiv: 19. marca, 2020

Napotki za pesnjenje

V poeziji se skozi besede vseh barv, ritmov in zvokov ujamejo človeški občutki. Včasih nam pesmi pomagajo pri iskanju notranjega miru in našega bistva. Vsak jezik ima tudi svojo poezijo in vsak človek ima svoj ključ do nje. Čeprav smo različni, imamo različne navade in govorimo različne jezike, nas združuje glas čustev. Tega pa najlažje prelijemo v besede v poeziji.

»Letos ob kavi ali čaju še najbolj odgovorno pesnite doma. V teh dneh, ki so vse prej kot običajni, vas pozivamo, da svoje misli in občutke strnete v verz, pesniško misel ali pesem, in zapis delite preko družabnih omrežij. Tudi tako se lahko povezujete z drugimi poeti, prispevate k ustvarjanju pesniškega odtisa trenutne situacije in jo začinite s kančkom optimizma,« je povedal Tomaž Milič, direktor Julius Meinl d.o.o.

Komentarji so izklopljeni za Napotki za pesnjenje

Uvrščeno v Zanimivosti

21. marec – svetovni dan poezije

https://issuu.com/ostpavcka.si/docs/pav_kove_vitice_201821. marca ni samo prvi dan pomladi ampak tudi svetovni dan poezije.

V zadnjih letih pa je na ta dan zaživela tudi akcija Plačaj kavo z verzom

Akcijo Plačaj kavo z verzom je leta 2013 zasnovala dunajska pražarna kave Julius Meinl in na ta dan združila tisoče ljudi pri ustvarjanju ob kavi ali čaju.  Letos naj bi v akciji sodelovalo že preko 40 držav.

Spletni natečaj poezije

Letošnja akcija pa je drugačna. Zaradi ukrepov ob epidemiji koronavisa, namreč poteka digitalno. Namesto druženja in ustvarjanja verzov v kavarnah, lahko letos svoje verze objavljate na Facebooku ali Instagramu, kjer poteka natečaj od 4. do 21. marca 2020. Desetim najboljšim pa bodo podeljene nagrade v višini 150 eurov.

Komentarji so izklopljeni za 21. marec – svetovni dan poezije

E-knjige za otroke in mladino

Za bralno značko lahko izberete tudi katero izmed knjig na spodnjih povezavah. Poiščite primerno za svojo starost in svoj  bralni okus.

Komentarji so izklopljeni za E-knjige za otroke in mladino

Slovenski otroški in mladinski filmi od doma

Komentarji so izklopljeni za Slovenski otroški in mladinski filmi od doma

Delo od doma