Dnevni arhiv: 27. marca, 2020

Kaj beremo?

Letošnji mednarodni dan knjig, 2. april, bomo obeležili z razstavo naslovov otroških in mladinskih knjig, ki jih trenutno berete.

Dodaj naslov svoje knjige tudi ti.

Klikni na spodnji zid, klikni še na +, zapiši naslov knjige in svoje mnenje, na koncu zapiši svoje ime.

Made with Padlet

Komentarji so izklopljeni za Kaj beremo?

Uvrščeno v Obvestila

Svetovni dan gledališča letos iz domačega fotelja

Svetovni dan gledališča obeležujemo že od leta 1962, ko je pobudo zanj dal Mednarodni gledališki inštitut (International Theatre Institute – ITI). 27. marec je bil izbran zaradi otvoritve Gledališča Narodov v Parizu, ki se je zgodilo prav tega dne. Od takrat vsako leto na 27. marec povsod po svetu organizirajo razne mednarodne ali nacionalne dogodke.

Letos so odpovedane vse gledališke predstave, zato na svetovni dan gledališča ne bo mogoče doživeti klasične gledališke izkušnje v gledaliških prostorih. Kljub temu pa je mogoče, da si nekatere gledališke predstave v času epidemije ogledate preko spleta.

Takšno možnost nam je  ponudilo Lutkovno gledališče Ljubljana, ki ima na spletni strani objavljenih več posnetkov celotnih predstav za otroke in tudi za odrasle. Mestno gledališče Ljubljana na svojem YouTube kanalu sproti objavlja posnetke preteklih predstav. Tudi eksperimentalno gledališče Glej v Ljubljani gledalcem ponuja ogled njihovih predstav preko spletne strani Vimeo. Do posnetkov predstav in najnovejših informacij lahko dostopamo  preko spletnih straneh vseh slovenskih gledališč ali preko njihovih socialnih omrežij.

Komentarji so izklopljeni za Svetovni dan gledališča letos iz domačega fotelja