Dnevni arhiv: 30. marca, 2020

2. april – svetovni dan knjig za otroke

Plakat je ilustriral Damijan Stepančič, ki si je zamislil tudi vabilo k praznovanju v obliki kocke. Vse gradivo je oblikovala Melita Rak.Mednarodna zveza za mladinsko književnost (IBBY) je proglasila 2. april, rojstni dan Hansa Christiana Andersena, za Mednarodni dan knjig za otroke. Ob 2. aprilu vsako leto druga nacionalna sekcija pripravi plakat in poslanico. Letos sta nastali pri nas, v Sloveniji.

Poslanico Lakota po besedah  (prebereš jo lahko na koncu prispevka) je napisal pisatelj Peter Svetina, plakat je ustvaril ilustrator Damijan Stepančič.

Prisluhni poslanici

Seznam vseh knjig Petra Svetina in Damijana Stepančiča ter nekaj spodbud za branje (IBBY).
Seznam zlatih hrušk Petra Svetina in Damijana Stepančiča in nekaj »zlatohruškarskih« spodbud za branje (Pionirska)
.

Komentarji so izklopljeni za 2. april – svetovni dan knjig za otroke