Dnevni arhiv: 8. oktobra, 2020

Ure knjižnično-informacijskih znanj

Oktobra sva knjižničarki začeli z izvajanjem ur KIZ. Pri najmlajših učencih je knjižničarka med rednimi urami pouka obiskovala učence v matičnih učilnicah, jim predstavljala kvalitetne otroške knjige in jih spodbudila k njihovi izposoji. Četrtošolci so natančneje prebirali strip Pot knjige in se pogovarjali o prebranem, petošolci so spoznali pomen jezikovnih priročnikov in njihovo uporabo, s šestošolci smo se preizkusili pri reševanju Mega kviza, z devetošolci pa smo odkrivali skrivnosti citiranja in navajanja uporabljenih virov.

Komentarji so izklopljeni za Ure knjižnično-informacijskih znanj

Obisk ilustratorja Davida Krančana

David Krančan je slovenski stripar, ilustrator in oblikovalec.

Rodil se je leta 1984 v Ljubljani.  Diplomiral je iz stripa na Akademiji za likovno umetnost in oblikovanje v Ljubljani. Ukvarja se s ustvarjanjem stripov, ilustracij in oblikovanja.

Od leta 2002 je član uredništva revije Stripburger, od 2011 pa ilustrira naslovnice za Dnevnikov Objektiv. Izdal je strip za otroke Grdina, leto kasneje pa še strip Pijani zajec. Oba stripa sta nastala po pripovedkah Zverinice iz Rezije.

Krančanove pripovedi so velikokrat brez besed in v likovni podobi skrivajo pripoved. Živi in dela v bližini Kranja.

Pot knjige, od avtorja do bralca je kratka zgodba, zapisana v stripu. Prikaže nam proces nastanka knjige. Avtor je Žiga X. Gombač, z ilustracijami jo je opremil David Krančan. Razstava Pot knjige nas popelje v svet knjige z glavnim junakom, simpatičnim knjižnim moljem.

Ilustrator David Krančan bo v ponedeljek, 19. 10. 2020, obiskal naše četrtošolce in jih predstavil delo ilustratorja. Le kaj nam bo narisal za spomin?

Komentarji so izklopljeni za Obisk ilustratorja Davida Krančana

Sedmošolci v Knjižnici Franceta Balantiča Kamnik

Obvestilo: Odpiralni čas Knjižnice Franceta Balantiča Kamnik od 18. maja  2020 dalje

V okviru projekta Rastem s knjigo bodo učenci 7. razredov 3. teden oktobra obiskali kamniško splošno knjižnico.

Sedmošolci bodo v 3. tednu mednarodnega meseca šolskih knjižnic, oktobra, obiskali Knjižnico Franceta Balantiča Kamnik v okviru projekta Rastem s knjigo.

Obiski bodo potekali po naslednjem razporedu:

• sreda, 14. 10. 2020: 7. B v spremstvu obeh šolskih knjižničark
  • četrtek, 15. 10. 2020: 7. A v spremstvu učiteljice slovenščine in šolske knjižničarke
  • petek, 16. 10. 2020, 7. C v spremstvu učiteljice slovenščine in šolske knjižničarke

Komentarji so izklopljeni za Sedmošolci v Knjižnici Franceta Balantiča Kamnik