David Krančan je slovenski stripar, ilustrator in oblikovalec.

Rodil se je leta 1984 v Ljubljani.  Diplomiral je iz stripa na Akademiji za likovno umetnost in oblikovanje v Ljubljani. Ukvarja se s ustvarjanjem stripov, ilustracij in oblikovanja.

Od leta 2002 je član uredništva revije Stripburger, od 2011 pa ilustrira naslovnice za Dnevnikov Objektiv. Izdal je strip za otroke Grdina, leto kasneje pa še strip Pijani zajec. Oba stripa sta nastala po pripovedkah Zverinice iz Rezije.

Krančanove pripovedi so velikokrat brez besed in v likovni podobi skrivajo pripoved. Živi in dela v bližini Kranja.

Pot knjige, od avtorja do bralca je kratka zgodba, zapisana v stripu. Prikaže nam proces nastanka knjige. Avtor je Žiga X. Gombač, z ilustracijami jo je opremil David Krančan. Razstava Pot knjige nas popelje v svet knjige z glavnim junakom, simpatičnim knjižnim moljem.

Ilustrator David Krančan bo v ponedeljek, 19. 10. 2020, obiskal naše četrtošolce in jih predstavil delo ilustratorja. Le kaj nam bo narisal za spomin?