Nekoč glasbeni novinar, nato koncertni organizator, pozneje glasbeni urednik … zdaj pa uspešen mladinski pisatelj, radijec, mož in oče dveh otrok.

Žiga Gombač je obiskoval OŠ Prežihov Voranc in Gimnazijo Jožeta Plečnika v Ljubljani. Po maturi se je vpisal na Fakulteto za družbene vede, kjer je najprej študiral politologijo, potem pa je nadaljeval študij novinarstva.

Bil je glasbeni novinar za številne tiskane medije, organizator dogodkov in koncertov, tekstopisec in svetovalec za odnose z javnostjo v oglaševalski agenciji, na glasbeni televiziji MTV Adria je delal kot urednik spletne strani in piarovec, kasneje pa kot glasbeni urednik ter vodja produkcije in programa. Zaposlen je na Radiu Center kot predstavnik za stike z javnostjo in kreativni producent.

V zadnjih dvanajstih letih je spisal in objavil več kot 178 pravljic, pesmic in stripov za otroke ter jih objavil tako v revijah, kot knjigah.
Sodeloval je in še sodeluje z revijami Zmajček, Galeb, Kekec, Bim Bam, Trobentica, Bučka in National Geographic Junior, v zadnjih šestih letih pa svoja dela izdaja izključno v knjižnih oblikah.
Ustvaril je svojstvene svetove, značaje, zaplete in razplete. Nove ideje in teksti mu stalno trkajo po notranji strani lobanje, ker hočejo ven. Če se vsaj enkrat na teden ne usede za računalnik in jih zapiše, je precej slabe volje. Včasih ideje pritiskajo nanj tako močno, da se vse skupaj konča ob zori s utrujenim računalnikom, a velikim nasmehom. Kot avtor mladinskih del podpisuje z imenom Žiga X Gombač :

• Jastrebov let (2008) (knjižna zbirka Kompanjoni)
  • Polnočna zajeda (2009) (knjižna zbirka Kompanjoni)
  • Risova bratovščina (2010) (knjižna zbirka Kompanjoni)
  • Štrk viki odkrije pogum (2010) (knjižna zbirka Gusar Edi in njegovi prijatelji)
  • Veverička Muki najde svoj dom (2010) (knjižna zbirka Gusar Edi in njegovi prijatelji)
  • Gusar Edi reši prijatelje (2011) (knjižna zbirka Gusar Edi in njegovi prijatelji)
  • Dnevnik legionarja Primusa ali kako je nastalo mesto Ptuj (2011)
  • Vitez Miha iz Lendave (2011) (knjižna zbirka Gusar Edi in njegovi prijatelji)
  • Skrivnost stoletnega vetra (2011) (knjižna zbirka Kompanjoni)
  • Živa in praBled (2012) (knjižna zbirka Živa iz muzeja)
  • Kompanjoni in bojevniki časa (2012)
  • Živa in skrivnost mumije (2014)
  • Tisa reši svet ali Kako deluje radio (2012)
  • Primer Gala Matrice ali Kako deluje televizija (2012)
  • Pot knjige od avtorja do bralca

Skrivnostni X v njegovem imenu pomeni zdrav in pozitiven način življenja, ki ga živi.