Dnevni arhiv: 9. februarja, 2021

Na današnji dan … 9. februar

Iz domoznanske Kamre na današnji dan …
9. februarja 1871 se je rodil  Fran Saleški Finžgar, duhovnik, slovenski pisatelj, dramatik in prevajalec. Umrl je 2. junija 1962 v Ljubljani.

150. obletnice rojstva našega velikega rojaka so se spomnili tudi na radiu Val 202. “Dne 8. februarja se je Prešeren poslovil od trpljenja polnega življenja, na današnji dan 9. februarja sem pa jaz, njegov daljni sorodnik in rojak, prijokal na svet.” Tako je za svoj 84. rojstni dan poslušalce Radia Slovenija nagovoril Fran Saleški Finžgar. Celoten prispevek, ki ga je pripravila novinarka Veronika Gnezda, si lahko pogledate na tej povezavi.

Vabljeni k branju njegovih del na portalu Digitalne knjižnice Slovenije in na ogled razstave Finžgar in Plečnik: prijateljstvo brez meja v Plečnikovi hiši.

Preberite današnji prispevek na portalu MMC.

Komentarji so izklopljeni za Na današnji dan … 9. februar

Uvrščeno v predmetna stopnja, Zanimivosti

Izposoja na daljavo spet poteka

Spoštovani uporabniki šolske knjižnice,

obveščamo vas, da izposoja knjig na daljavo spet poteka preko naročila želene knjige na mail solknjoskomo@gmail.com. Obvezno je potrebno navesti avtorja in naslov želene knjige, ime, priimek in razred izposojevalca.

Prevzem izposojenih knjig poteka vsak delovni dan med 10. in 14. uro na službenem vhodu OŠ Komenda Moste v Komendi. Pred prevzemom je potrebno pozvoniti na zvonec šolske knjižnice ali poklicati knjižničarko na telefon v knjižnici (01 7247156), da naročene knjige prinesem k službenem vhodu.

Knjigomat vsak delovni dan med 7. in 14. uro omogoča brezstično vračilo izposojenih knjig za učence šole v Komend. Stoji pod nadstreškom šolske kuhinje pri službenem vhodu v šolo v Komendi.

Hvala za razumevanje.

Vaša knjižničarka

Komentarji so izklopljeni za Izposoja na daljavo spet poteka

Mesec varne rabe interneta

Letošnji dan varne rabe interneta, ki bo 9. februarja, je posvečen temi dobrega počutja pri uporabi interneta. Tudi cel mesec februar je posvečen razmisleku o varni rabi spleta.

V nadaljevanju prispevka najdete gradiva za ponovitev in utrditev znanj o varnem spletnem obnašanju.

Komentarji so izklopljeni za Mesec varne rabe interneta