V ponedeljek, 31. 5., in torek, 1. 6. 2021, sva šolski knjižničarki Janja in Andreja prvošolcem, ki so opravili bralno značko, pripravili pravljično obarvan dogodek Bralnice pod soncem.

S soncem sva jih pričakali na travi pred šolo, kjer so učenci vsakega oddelka posebej slišali nekaj pesmic Andreja Rozmana Roze iz pesniške zbirke Dvanajst mesecev, spomnili smo se na slovensko ljudsko pravljico o dvanajstih mesecih, po kateri je nastala tudi zgodbica o deklici Marici, njeni hudobni mačehi in dvanajstih mesecih Izpod snega naravnost v sladoled pisateljica Klarise Jovanović iz knjige Pravljica, pogrni se.

Učenci so se po branju posladkali s sladoledom, dobili so tudi recept za pripravo domačega jagodnega sladoleda. Na koncu so mentorice svojim “značkarjem” podelile priznanja za opravljeno bralno značko v 1. razredu. Aplavz se je razlegal daleč naokrog, tudi za mentorice in knjižničarki. Nasmejani in dobre volje smo se tudi fotografirali 😉