V sredo, 3. 6, so imeli naši tretješolci, ki so opravili bralno značko, nagradni dogodek Bralnice pod soncem.

Šolski knjižničarki Janja in Andreja sva jih v spremstvu sonca pričakali na travi pred šolo, kjer sva učencem vsakega oddelka najprej predstavili zgodovino bralne značke in pomen njenega imena. Pokazali sva jim značke, ki sva jih osvojili v osnovni šoli.

Potem sva prebrali knjigico Alje Pak Storjak Verjamem v drugačne sanje. Pripoveduje o deklici, njenem puhastem oblačku, zvezdah in željah. Po branju učenec je na izdelano papirnato zvezdico zapisal svojo največjo željo.

Ker so učenci s sodelovanjem pri bralni znački izpolnili želje mentoric, knjižničark in koordinatorice bralne značke, so si zaslužili mrzlo in sladko nagrado s posebno zvezdico. Polni dobre volje smo se na koncu še fotografirali in se poslovili s spominsko bralno kazalko.