19. september je dan zlatih knjig.  Na ta dan se je leta 1890 rodil pisatelj France Bevk (leta 1970 je na svoj rojstni dan umrl). Poznamo ga kot enega najplodnejših in najpomembnejših slovenskih pisateljev, ki je napisal številna mladinska dela (Tatič, Peter Klepec, Grivarjevi otroci, Pestrna, Pastirci, Kaplan Martin Čedermac …). Dobro knjigo je poimenoval zlata knjiga.

Naši prvošolci so danes prejeli knjižno darilo, slikanico pisatelja Slavka Pregla Smejalnik in cvililna zavora. Sanja in Arjan že komaj čakata mlade bralce, da jih pospremita v svojo zgodbo.

Z današnjim dnem spet začenjamo brati, pripovedovati, poslušati in se pogovarjati o KNJIGAH. Začenjamo letošnjo bralno značko!

Društvo Bralna značka Slovenije je slikanice kot motivacijsko darilo podarilo vsem prvošolcem v Sloveniji. Letos bo prav posebno, praznično leto, saj Društvo Bralna značka Slovenije praznuje 60 let.