Dnevni arhiv: 6. oktobra, 2020

Obiskala nas je pisateljica Desa Muck

V torek, 6. 10. 2020, smo z zamudo obeležili zaključek bralne značke 2019/20. Na šolo smo povabili igralko, pisateljico, pripovedovalko … Deso Muck.

V živo .

Zaradi upoštevanja priporočil NIJZ si njenih nastopov žal niso smeli ogledati vsi učenci, ki so opravili bralno značko. Odločili smo si pomagati z informacijsko tehnologijo in nastop prenašati do vseh učencev “značkarjev”. Ob 10. uri so pisateljico v živo spoznali značkarji “tretješolci), ostali učenci od 1. do 5. razreda pa so si srečanje z njo ogledali preko prenosa v živo.

Prenos v živo.

Na 2. srečanju ob 11.15 so pisateljico Deso Muck v športni dvorani pričakali učenci značkarji 8. in 9. razredov, učenci 6. in 7. razredov so v matičnih učilnicah pisateljičin nastop preko prenosa v živo.

Najbolj navdušeni so bili učenci, ki so prišli v športno dvorano in ustvarjalko videli in slišali v istem prostoru, čeprav so bili tudi učenci, ki so v matičnih učilnicah spremljali prenos nastopa, veseli, da jih je nagovorila in omenila med svojim nastopom.

Utrinke nastopov v živo in prenosov v živo si lahko ogledate v galeriji

Komentarji so izklopljeni za Obiskala nas je pisateljica Desa Muck

Poznate pisateljico Deso Muck?

Kliknite za ogled dokumentarnega filma

“Že ko je bila majhna, je vedela, da nekaj iz nje bo,” se spominja oče naše vrhunske pisateljice, izjemne igralke in vsestranske ustvarjalke Dese Muck. “Njeno življenje je za vsaj en film,” pravi njena prijateljica Darja Švajger, ki je poleg vseh treh hčerk, Lile Prap, Alana Hranitelja, Maria Galuniča, Jureta Ivanušiča, Tilna Artača, Vlada Kreslina in mnogih drugih spregovorila o tej zares unikatni osebnosti. Desa je leta 2016 dobila Ježkovo nagrado, kar je bil povod za snemanje dokumentarnega filma, ki je poln zabavnih anekdot, čeprav po drugi strani razkriva, da Desa Muck nikakor ni samo zabavna in nagajiva, kot je ostala v spominu gledalcev oddaje ZOOM, pač pa je občutljiva in hrabra ženska, ki se ne ustraši ničesar, ki rešuje krivice sveta in neštete težave ljudi v stiskah, hkrati pa je sramežljiva gospa, ki jo težko spraviš od doma.

Komentarji so izklopljeni za Poznate pisateljico Deso Muck?