Danes, 20. oktobra, praznujemo mednarodni dan šolskih knjižnic.

vir: Objavljeno na spletni strani, dne 19. 10. 2020.

Knjižničarji so ga začeli praznovati leta 1999 na četrti ponedeljek v oktobru. V Sloveniji smo ga prvič praznovali 22. oktobra 2007. Ker se je praznovanju pridruževalo čedalje več držav so pobudniki praznovanje prilagodi lokalnemu okolju.

vir: Objavljeno na spletni strani , dne 20. 10. 2020

James Henri, predsednik IASL, je pojasnil: »Mednarodni dan šolskih knjižnic je dejansko prerasel v mednarodni mesec šolskih knjižnic. To pomeni, da knjižničarji sami lahko izberete ali dan ali teden ali celo ves mesec in ga napolnite z dejavnostmi, posvečenimi vaši knjižnici in s tem, kar šolska knjižnica pomeni šolski skupnosti.«.

Zato smo imeli oktobra na naši dogodke, ki so nas motivirali in spodbujali k branju. Če vas še nismo prepričali, si desno preberite 10 razlogov, zakaj je vredno brati tudi v današnjih časih.

Ne pozabite: Za vsakega bralca obstaja prava knjiga in za vsako knjigo obstaja vsaj en bralec.