Dnevni arhiv: 15. februarja, 2021

Mesec Knjižnoljubcev

Od 14. februarja do 12. marca (od Valentinčkov do Gregorčkov) praznujemo mesec Knjižnoljubcev.

Knjižnoljubec je tisti, ki obožuje knjige in knjižnice. Nima vsakdo svojega Valentinčka, ima pa vsakdo lahko svojo knjižnico. Letos zbiramo ljubezenska pisma knjižnicam na temo “Kako so mi moja knjižnica in knjige pomagale v času korone”.

Svoje pismo lahko oddate preko spodnjega obrazca do 12. marca. Pisma bomo objavili na virtualnih kanalih Sekcije za splošne knjižnice pri ZBDS. Zaželeno je, da je vaš prispevek res oblikovan kot pismo – bodisi kratko ljubezensko sporočilce bodisi dolgo ljubezensko pismo. Lahko ostanete anonimni ali se podpišete, pišete lahko katerikoli knjižnici ali pa knjižnicam na splošno.

Praznovanje Dneva knjižnoljubcev spodbujajo knjižoljubne ekspertinje Sekcije za splošne knjižnice pri ZBDS.

Komentarji so izklopljeni za Mesec Knjižnoljubcev

Prilagojena izposoja

Učenci, izposoja knjig zaradi priporočil NIJZ še vedno poteka prilagojeno, saj samostojno obiskovanje šolske knjižnice ni dovoljeno.

Knjige za izposojo naročite na mail solknjoskomo@gmail.com. Obvezno je potrebno navesti avtorja in naslov želene knjige, vaše ime, priimek in razred.

Naročene knjige vam bom prinesla v matično učilnico. Knjige vračate v knjigomat, ki stoji pri vhodnih vratih šole.

Prosim, da čimprej VRNETE izposojene knjige, ki jih ne potrebujete več (sploh knjige domačega branja in knjige za angleško in nemško bralno značko, saj jih potrebujejo tudi drugi učenci.

Hvala za razumevanje.

Komentarji so izklopljeni za Prilagojena izposoja

Uvrščeno v Komenda, predmetna stopnja