Dnevni arhiv: 3. junija, 2021

Zaključek bralne značke pri tretješolcih

V sredo, 3. 6, so imeli naši tretješolci, ki so opravili bralno značko, nagradni dogodek Bralnice pod soncem.

Šolski knjižničarki Janja in Andreja sva jih v spremstvu sonca pričakali na travi pred šolo, kjer sva učencem vsakega oddelka najprej predstavili zgodovino bralne značke in pomen njenega imena. Pokazali sva jim značke, ki sva jih osvojili v osnovni šoli.

Potem sva prebrali knjigico Alje Pak Storjak Verjamem v drugačne sanje. Pripoveduje o deklici, njenem puhastem oblačku, zvezdah in željah. Po branju učenec je na izdelano papirnato zvezdico zapisal svojo največjo željo.

Ker so učenci s sodelovanjem pri bralni znački izpolnili želje mentoric, knjižničark in koordinatorice bralne značke, so si zaslužili mrzlo in sladko nagrado s posebno zvezdico. Polni dobre volje smo se na koncu še fotografirali in se poslovili s spominsko bralno kazalko.

Komentarji so izklopljeni za Zaključek bralne značke pri tretješolcih

Zaključek bralne značke pri prvošolcih

V ponedeljek, 31. 5., in torek, 1. 6. 2021, sva šolski knjižničarki Janja in Andreja prvošolcem, ki so opravili bralno značko, pripravili pravljično obarvan dogodek Bralnice pod soncem.

S soncem sva jih pričakali na travi pred šolo, kjer so učenci vsakega oddelka posebej slišali nekaj pesmic Andreja Rozmana Roze iz pesniške zbirke Dvanajst mesecev, spomnili smo se na slovensko ljudsko pravljico o dvanajstih mesecih, po kateri je nastala tudi zgodbica o deklici Marici, njeni hudobni mačehi in dvanajstih mesecih Izpod snega naravnost v sladoled pisateljica Klarise Jovanović iz knjige Pravljica, pogrni se.

Učenci so se po branju posladkali s sladoledom, dobili so tudi recept za pripravo domačega jagodnega sladoleda. Na koncu so mentorice svojim “značkarjem” podelile priznanja za opravljeno bralno značko v 1. razredu. Aplavz se je razlegal daleč naokrog, tudi za mentorice in knjižničarki. Nasmejani in dobre volje smo se tudi fotografirali 😉

Komentarji so izklopljeni za Zaključek bralne značke pri prvošolcih