Dnevni arhiv: 9. junija, 2021

Obisk ilustratorja

Končno nas je obiskal ilustrator stripa in razstave Poti knjige, ki smo jo na šoli v Mostah gostili oktobra 2020. David Krančan nam je predstavil svoje delo, pokazal svoje stripe, ki so izšli v knjižni obliki – enega, Grdina iz zbirke Zverinice iz Rezije v stripu, nam je podaril za šolsko knjižnico – in na koncu risal po željah učencev.

Današnja umetnina Davida Krančana

Ob ogledu projekcije stripa smo ponovili jeseni osvojeno znanje o poteh knjige od avtorja do bralca. Strip so učenci jeseni že prebrali in si ga ogledali na razstavi Pot knjige, ki nam jo je za 14 dni posodila Javna agencija za knjigo JAK).

Na koncu srečanja je nastala tale umetnina, ki že vidi v šolski knjižnici v Mostah. Dogodek je bil informativen, sproščen in zabaven. Za ostale učence smo ga prenašali v živo, da so si ga lahko ogledali v matičnih učilnicah. Foto utrinke si lahko ogledate v spodnji galeriji.

Hvala Davidu Krančanu za zanimivo srečanje in knjižno darilo, Javni agenciji za knjigo pa za gostujočo razstavo.

Komentarji so izklopljeni za Obisk ilustratorja

Zlati bralci 2020/21

V jubilejnem letu 60-letnice Bralne značke Slovenije imamo na OŠ Komenda Moste 26 zlatih bralcev. Dobri knjigi ste bili zvesti vseh devet let. Prejeli boste spominsko knjižno nagrado, ki do vašega zadnjega šolskega dne ostaja skrivnost.

Ponosni smo na vas in vam iskreno čestitamo!

Knjige so ključ do zaklada modrosti;
knjige so vrata v deželo užitkov;
knjige so steze, ki vodijo navzgor;
knjige so naše prijateljice.
(Emilie Poulsson)

Komentarji so izklopljeni za Zlati bralci 2020/21