Končno nas je obiskal ilustrator stripa in razstave Poti knjige, ki smo jo na šoli v Mostah gostili oktobra 2020. David Krančan nam je predstavil svoje delo, pokazal svoje stripe, ki so izšli v knjižni obliki – enega, Grdina iz zbirke Zverinice iz Rezije v stripu, nam je podaril za šolsko knjižnico – in na koncu risal po željah učencev.

Današnja umetnina Davida Krančana

Ob ogledu projekcije stripa smo ponovili jeseni osvojeno znanje o poteh knjige od avtorja do bralca. Strip so učenci jeseni že prebrali in si ga ogledali na razstavi Pot knjige, ki nam jo je za 14 dni posodila Javna agencija za knjigo JAK).

Na koncu srečanja je nastala tale umetnina, ki že vidi v šolski knjižnici v Mostah. Dogodek je bil informativen, sproščen in zabaven. Za ostale učence smo ga prenašali v živo, da so si ga lahko ogledali v matičnih učilnicah. Foto utrinke si lahko ogledate v spodnji galeriji.

Hvala Davidu Krančanu za zanimivo srečanje in knjižno darilo, Javni agenciji za knjigo pa za gostujočo razstavo.