V šolskem letu 2020/2021, jubilejnem letu Bralne značke Slovenije) je slovensko BRALNO ZNAČKO osvojilo 520 učencev (67% vseh učencev na šoli), in sicer 400 učencev na razredni stopnji in 120 na predmetni stopnji. Pri tem jih je motiviralo, opominjalo in poslušalo 24 mentorjev – 19 mentoric in 1 mentor na razredni stopnji ter 4 mentorice na predmetni stopnji.

Vsi “značkarji” so bili nagrajeni z mapami in priznanji ZPMS ter zaključkom bralne značke. Šolski knjižničarki sva ob 60-letnici  Bralne značke Slovenije pripravili zaključek bralne značke Bralnice pod soncem za učence 1. triletja. Učenci 4. in 5. razredov so za zaključek bralne značke spremljali virtualni nastop ustvarjalca (četrtošolci ilustratorja Davida Kranjčana – 2 oddelka v živo, 2 pa preko prenosa v živo), petošolci pesnika in pisatelja Andreja Rozmana Roze), učence zadnje triade bo jeseni obiskala pripovedovalka Breda Podbrežnik.

Iskrene čestitke vsem našim “značkarjem”!