Rojena je 10. 6. 1962 v Ljubljani, otroštvo in mladost je preživela na Duplici. Končala je kamniško gimnazijo, diplomirala pa iz slovenskega jezika in primerjalne književnosti na Filozofski fakulteti. Bila je učiteljica slovenskega jezika na naši šoli in profesorica slovenskega jezika na kamniški gimnaziji in ekonomski srednji šoli. Od leta 1993 je zaposlena kot direktorica Knjižnice Franceta Balantiča Kamnik. Leta 2016 je prejela Čopovo diplomo za življenjsko delo na področju knjižničarstva.

Od leta 1999 zbira ljudsko pripovedno izročilo, ki ga je v soavtorstvu ali souredništvu izdala v nekaj knjigah. Zadnja je Sveti Coprijan. Je pobudnica nastanka prve kamniške antologije ljudskega slovstva in soavtorica knjige Veronika z Malega gradu. V knjižnici so skupaj z Ireno Cerar zasnovali Kamniške pravljične poti. Vsebujejo sprehode in krajše izlete po Kamniku in okolici, kjer spoznavajo kamniške in ostale pravljice. Leta 2012 so se razvile v Križnikov pravljični festival z naslovom Jenkret je bil, ki je znan po vsej Sloveniji.