Dnevni arhiv: 15. septembra, 2021

Franček in Besedoboj

Kdo je bibliotekar? Kaj je kolofon? Kaj pomeni, če nekdo reče, da je stanje alarmantno? Besede, ki jih slišiš v vsakdanjem življenju, a jih ne razumeš, lahko odslej preverjaš na portalu Franček. Po mesecih preizkušanja so ga včeraj odprli tudi uradno.

Namenjen je osnovnošolcem in srednješolcem, ki jih postopoma uvaja v svet slovarjev in slovničnih vsebin. Njegova uporaba je preprosta. Z njim lahko iščeš sopomenke ali si pomagaš pri delanju domače naloge.

V njem te čaka 98.901 beseda.

Lahko poslušaš, kako se določena beseda izgovori. To ti zaupata robota Renato in Nadja. Pri 3600 besedah je na voljo posnetek živega, avtentičnega govorca.

Vir: Besedoboj

Podatki se skrivajo za simpatičnimi sličicami, ki jih je ustvaril Jaka Vukotič.

Spoznajte mobilnaplikacijBesedoboj, v kateri v obliki klepeta izveste zanimivosti o življenju in delu pomembnih slovenskih literatov, kot so France Prešeren, Ivan Cankar in Srečko Kosovel. Z njimi se tudi pomeriš ali pa za nasprotnika izbereš nekoga iz resničnega sveta.

V aplikaciji je več kot 30 različnih besednih iger in ima 10 zahtevnostnih ravni. Z vsako zmago zbiraš cekine, ki jih lahko vložiš v nakup modnih dodatkov za svoj lik v aplikaciji.

Komentarji so izklopljeni za Franček in Besedoboj

Zaključek BZ za 8. in 9. razrede

V petek, 17. 9. 2021, na dan zlate knjige bo učence 8. in 9. razredov, ki so opravili bralno značko 2020/21, 1. šolsko uro obiskala pripovedovalka Breda Podbrežnik Vukmir. Predstavila jim bo lokalno ljudsko izročilo, ki ga je zbiral in urejal Gašper Križnik.

Komentarji so izklopljeni za Zaključek BZ za 8. in 9. razrede

Uvrščeno v Komenda, Novice, Obvestila, predmetna stopnja