Dnevni arhiv: 30. septembra, 2021

Individualni obiski šolske knjižnice

Zaradi izvajanja pouka v razrednih “mehurčkih” bo znotraj določenega urnika potekala tudi individualna izposoja učencem. Natančnejše informacije si preberite v spodnji priponki.

Komentarji so izklopljeni za Individualni obiski šolske knjižnice

Uvrščeno v 5. razred, Komenda, Obvestila, predmetna stopnja

Praznujmo s šolsko knjižnico

Oktober – mednarodni mesec šolskih knjižnic

Naša šolska knjižnica bo oktobra na obeh enotah praznovala skupaj z vami, s svojimi uporabniki. V obeh šolskih stavbah bomo pripravili zanimive literarne in kulturne dogodke:

Komentarji so izklopljeni za Praznujmo s šolsko knjižnico

Uvrščeno v Komenda, Moste, Novice, predmetna stopnja, razredna stopnja

Oktober 2021 – mednarodni mesec šolskih knjižnic

Mednarodno združenje šolskih knjižničarjev (IASL – International
Association of School Librarianship http://www.iasl-online.org/ ) tudi
letos vabi k praznovanju in promociji šolskih knjižnic s praznovanjem
meseca šolskih knjižnic. V slovenskem prostoru ga tudi letos koordinira Sekcija za šolske knjižnice pri Zvezi bibliotekarskih društev Slovenije.

“Pravljice in ljudske povesti po svetu”

Besedna zveza: “Nekoč, pred davnimi časi …” nas vse takoj popelje v
čarobni svet pravljic, v katerih pokukamo v življenja vil, goblinov, škratov in ostalih pravljičnih junakov. Obstajajo zgodbe, ki so se prenašale iz mnogih generacij v preteklosti in nas učijo o človekovih vrednotah in kulturi.

Na dan zlate knjige smo na šoli že gostili pripovedovalko ljudskih pravljic Kamnika in okolice, Bredo Podbrežnik. Na zaključku lanske sezone bralne značke je osmo- in devetošolce povabila v letošnjo sezono preimenovane Glavarjeve bralne značke prav z lokalnimi ljudskimi pravljicami.
Naša šolska knjižnica se bo praznovanju meseca šolskih knjižnic pridružila z organizacijo različnih in zanimivih literarnih dogodkov:

Za natančnejše informacije spremljajte spletno stran šolske knjižnice.

V nadaljevanju prispevka si lahko preberete še informacije o zgodovini mednarodnega meseca šolskih knjižnic.

Komentarji so izklopljeni za Oktober 2021 – mednarodni mesec šolskih knjižnic

Razstava Anna Frank

Na naši šoli gostimo mednarodno potujočo razstavo Ana Frank, ki se navezuje na življenjsko zgodbo Ane Frank in njen slavni dnevnik. Pisala ga je med drugo svetovno vojno, ko se je morala skupaj s svojo družino in znanci zateči v skrivališče. Posebnost razstave je, da po njej vodijo učenci in dijaki, torej vrstniki Ane Frank v času njenega doživljanja vojne.

Po ogledu razstave si lahko v šolski knjižnici izposodite mladinske knjige o 2. svetovni vojni, ki vam bo to tematiko prikazala še skozi oči glavnim junakov. Leposlovnih mladinskih knjig na to temo je precej. Pomagajte si s spodnjimi seznami.

Komentarji so izklopljeni za Razstava Anna Frank

Uvrščeno v Komenda, Obvestila, predmetna stopnja