Dnevni arhiv: 21. oktobra, 2021

Srečanje s prevajalcem

Praznovanje meseca šolskih knjižnic 2021 smo zaključili z obiskom prevajalca Darka Čudna pri naših četrtošolcih. Obiskal jih je z urednico založbe Zala Matejo Črv Sužnik. Predstavila sta nam knjigo Milijonček za prijaznost, ki jo je napisal norveški pisatelj Arnfinn Kolerud, v slovenščini pa jo je leta 2021 izdala založba Zala.

Prevajalec nam je prebral par odlomkov romana, urednica nam je na kratko predstavila vsebino romana, čeprav nam konca ni želela razkriti. Razmišljali smo o prijaznih dejanjih, ki nas nič ne stanejo, vendar polepšajo dan drugim. Na koncu nam je g. Darko spregovoril še v norveškem jeziku, ki zveni popolnoma drugače kot slovenščina.

Srečanje je bilo poučno in zanimivo. Obiskovalcema je v učencih uspelo prebuditi radovednost o nadaljevanju in koncu zgodbe. Na srečo smo v dar dobili še en izvod knjige, da si jo bodo lahko vsi radovedneži izposodili.

Podrobnejše informacije o našem obiskovalcu si lahko preberete tukaj.

Komentarji so izklopljeni za Srečanje s prevajalcem

Uvrščeno v Moste, Novice, Zanimivosti

Šestošolci v šolski knjižnici

Teden pred počitnicami so vsi šestošolci obiskali šolsko knjižnico. Ponovili in nadgradili smo znanje o ljudskih pravljicah, prisluhnili smo zanimivim, smešnim in tudi groznim pravljicam iz knjige Sveti Coprijan.

Tukaj lahko prisluhnete pogovoru o knjigi Sveti Coprijan (vir)

Spregovorili smo o tudi razlikah med šolsko in splošno knjižnico, zakaj in kako v mesecu oktobru šolske knjižnice praznujejo. Letošnja tema meseca šolskih knjižnic so Pravljice in ljudske povesti po svetu, ki smo jo vpletli v naše druženje.

Knjižničarka je učencem predstavila tudi Cobiss in možnosti njegove uporabe v šolski knjižnici. Postopek za prvo prijavo v Mojo knjižnico in rezervacijo knjige je zapisan na učnih listih, ki so jih učenci prejeli. Objavljen je tudi tukaj. Pridobljeno znanje so utrdili z rezervacijo knjige, ki jo bodo prebrali med počitnicami.

Prijeto počitniško branje vam želimo.

Komentarji so izklopljeni za Šestošolci v šolski knjižnici