V učilnicah 5. razredov je ta teden dišalo drugače kot običajno. Že na hodniku se je začutil skrivnostni vonj po vročem čaju, dišečih svečkah in posebnem dogodku. Učence je namreč presenetila knjižničarka, ki jim je pripravila praznično knjižno čajanko.

Ob crkljanju z vročim čajem in nežni svetlobi svečke so prisluhnili lepi, napeti in tudi malo grozljivi Bajki o svetlobi, avtorice Bine Štampe Žmavc. Učenci so Okcu in Luciji pomagali reševati starodavne uganke, da bi rešila svoje mesto Lučkovo pred zloveščimi teminci in da bi ljudje dobili nazaj izgubljeno lučko v srcih in v očeh … Spoznali smo precej novih besed, pomembnost ognja nekoč in nekdanja svetila. ugotovili smo tudi, zakaj je pomembno, da čuvamo ogenj v očeh in srcih.

Čajanke seveda ne bi bilo brez dobrega čaja, ki so ga pripravili v šolski kuhinji. Skodelice so učenci prinesli od doma in tako dogodek naredili še bolj poseben. Čeprav je trajal 2 šolski uri, je bilo tako zanimivo, da se niti fotografirati nismo utegnili =)