Na svetovni dam knjig za otroke, 2. aprila, smo končali s 1. sezono Glavarjeve bralne značke. Mentorice so oddale sezname učencev, ki so opravili našo bralno značko in si s tem zagotovili udeležbo na nagradnih literarnih prireditvah.

Najmlajše učence bosta v Mostah s kamišibajem presenetili mladinski knjižničarki – pravljičarki Sabina in Barbara iz Knjižnice Franceta Balantiča Kamnik.

1. Zaključek za drugošolce bo v torek, 3. 5. 2022:

2. Zaključek za prvošolce bo v sredo, 4. 5. 2022:

3. Zaključek Zlate orehove vejice – pripovedovanje starih in manj starih pravljic za zabavo in zares za tretje- in četrtošolce bo v četrtek, 5. 5. 2022. Učence, ki so opravili Glavarjevo bralno značko bosta obiskala glasbenik Jan Tomšič in pripovedovalka Breda Podbrežnik:

4. Srečanje s prevajalcem Darkom Čudnom in založnico – urednico Matejo Črv Stružnik za petošolce bo v sredo, 11. 5. 2022:

• 9.00 v šolski knjižnici 5. a in 5. c
  • 10.15 v šolski knjižnici 5. b in 5. č