Dnevni arhiv: 5. maja, 2022

Zaključek Glavarjeve bralne značke v 3. in 4. razredih

četrtek, 5. 5. 2022, so letošnjo sezono Glavarjeve bralne značke zaključili tudi naši tretje- in četrtošolci. Obiskala sta jih glasbenik Jan Tomšič in pripovedovalka Breda Podbrežnik z nastopom Zlate orehove vejice – pripovedovanje starih in manj starih pravljic za zabavo in zares.

Srečanje z umetnikoma je bilo prijetno, zanimivo in dinamično, saj se je pripovedovanje prepletalo z igrano in peto glasbo. Večglasnem petju smo se na povabilo nastopajočih gostov z veseljem pridružili tudi poslušalci.

Pred vrnitvijo k pouku so mentorice s knjižničarko Janjo učencem podelile priznanja za opravljeno Glavarjevo bralno značko. Vsakega smo nagradili z bučnim aplavzom. Tretješolci so si prislužili rumena, četrtošolci pa zelena priznanja.

Foto utrinke si poglejte spodaj.

Komentarji so izklopljeni za Zaključek Glavarjeve bralne značke v 3. in 4. razredih

Zaključek Glavarjeve bralne značke pri prvošolcih

1. a in 1. b

V sredo, 4. 5. 2022, so učenci 1. razredov, ki so uspešno opravili Glavarjevo bralno značko, v šolski telovadnici sprejeli gostji Knjižnice Franceta Balantiča Kamnik. Obiskali sta jih mladinski knjižničarki – pravljičarki Sabina in Barbara, ki sta jih presenetili z nenavadno “škatlo” – s kamišibajem.

1. c

Učenci so z zanimanjem prisluhnili pripovedovanju gospe Sabine.

Na koncu pravljičnega dogodka so mentorji s knjižničarko Andrejo učencem slovesno podelili priznanja za prvo opravljeno Glavarjevo bralno značko. Učenci so se s prejeti priznanji ponosno fotografirali.

Čestitke vsem bralcem – pripovedovalcem za prebiranje zanimivih pravljic in njihovo pripovedovanje ter mentoricam in mentorju za motiviranje in vztrajno poslušanje.

Foto utrinke najdete v nadaljevanju prispevka.

Komentarji so izklopljeni za Zaključek Glavarjeve bralne značke pri prvošolcih