V ponedeljek, 19. 9. 2022, ob 10.30 bo učence v športni dvorani v Komendi obiskal ilustrator in stripar David Krančan, ki nam bo predstavil svoje delo in skrivnosti nastajanja stripa.

Na dan Zlate knjige in rojstni dan Franceta Bevka, 17. 9., z motivacijsko prireditvijo za vse učence predmetne stopnje začenjamo novo sezono Glavarjeve bralne značke.

Učence bodo po začetku 3. šolske ure na prireditev pospremili učitelji.

David Krančan

je slovenski stripar, ilustrator in oblikovalec.

Rodil se je leta 1984 v Ljubljani.  Diplomiral je iz stripa na Akademiji za likovno umetnost in oblikovanje v Ljubljani. Ukvarja se s ustvarjanjem stripov, ilustracij in oblikovanja.

Od leta 2002 je član uredništva revije Stripburger, od 2011 pa ilustrira naslovnice za Dnevnikov Objektiv.

Izdal je strip za otroke Grdina, leto kasneje pa še strip za odrasle Pijani zajec. Oba stripa sta nastala po pripovedkah Zverinice iz Rezije.

Krančanove pripovedi so velikokrat brez besed in v likovni podobi skrivajo pripoved.

Ilustrator živi in dela v bližini Kranja.