Če v knjižnicah zaman iščeš knjigo za domače branje, si izposodi e knjigo na sBiblosu. Vse potrebne informacije najdeš tukaj.

Izmed objavljenih 187 e-knjig, jih 100 spada v kategorijo e-knjig za osnovne šole ter 102 v kategorijo e-knjig za srednje šole, ki so razporejene v štiri kategorije: romani, kratka proza, poezija in dramatika. Nekatere e-knjige so namenjene tako osnovnošolcem kot dijakom.

Uporaba portala sBiblos je za knjižnice osnovnih ter srednjih šol brezplačna, plačnik stroškov izposoje je Ministrstvo za izobraževanje, znanost in šport. sBiblos je povezan s sistemom COBISS, zato je uporaba portala omogočena tistim šolam, ki imajo svoje knjižnice vključene v sistem COBISS in imajo izpolnjene potrebne pogoje.