Na pustni torek je bilo tudi v šolski knjižnici vse na glavo 😉 Knjižničarke v Komendi sploh ni bilo opaziti, namesto nje se je okrog izposojevalnega pulta smukala Rdeča kapica, ki je iskala svojo babico in se skrivala pred volkom. Izposoja ji je šla dobro od rok, vseeno pa jo pomagale učenke knjižničarskega krožka, da ni naredila prevelike zmede. Pospravljanja vrnjenih knjig se sploh ni lotila, raje jo je mahnila na sprehod s pustno povorko petošolcev. Ob 14. uri se je spomnila, da mora svoji bolni babici končno odnesti košaro, polno dobrot. Zahvaljuje se nam za celodnevno gostoljubje in upa, da nas uspe še kdaj obiskati.

Bralce v knjižnici so obiskale tudi druge maškare, ki so tudi iz knjižnice pregnale zimo. Nekatere so si tudi knjige izposodile 🙂

PUSTNA
Tralala hopsasa, pustne smo šeme,
Tralala hopsasa, nič nismo lene!
Tralala hopsasa, mi se vrtimo,
Tralala hopsasa, in veselimo.
(Mira Voglar)