Naša mala knjižnica

Projekt Naša mala knjižnica je namenjen promociji bralne kulture ter evropskih avtorjev in ilustratorjev, ki so uveljavljeni v domovini, ne pa nujno v drugih evropskih državah. Založba KUD Sodobnost International se je za širitev slovenske književnosti prek državnih mej odločila za bralni projekt Naša mala knjižnica, ki ga v Sloveniji uspešno izvajajo že dvanajst let. V projekt je vključenih dvanajst avtorjev in ilustratorjev, katerih knjige bodo prevedene v dva tuja jezika in vključene v Ustvarjalnik, ki ga bomo natisnili v vseh treh jezikih. Ustvarjalniki bodo imeli glavno vlogo pri motiviranju šolarjev za branje zelo kakovostnih knjig ter izboljševanje njihovega poznavanja Slovenije, Estonije in Hrvaške. Vsak izmed partnerjev bo projekt nadgradil z dodatnimi dejavnostmi.

Potek šolskih dejavnosti NMK 2020/21

• 25. september 2020 – Rok za oddajo prijave k projektu.
  • 5.–26. oktober 2020 – Vsi prijavljeni prejmete Ustvarjalnike.
  • 1. november 2020 – Razpis natečaja za najdaljši bralni vlakec NMK.
  • 18. november 2020 – Rok za oddajo prijavnice, če želite sodelovati pri izmenjavi knjižnega junaka z drugo šolo. Rok podaljšan do 1.3. 2020.
  • 24.–29. november 2020 – Obiščite nas na knjižnem sejmu v Cankarjevem domu.
  • 16. november 2020 – Začeli bomo pošiljati pisma presenečenja. Če želite za svoj razred prejeti pismo presenečenja, nas morate obvestiti prek e-pošte sodobnost@guest.arnes.si. Za pismo presenečenja lahko zaprosite kadar koli do konca projekta.
  • 16. december 2020 – Razpis natečaja za NAJ bralni kotiček v razredu.
  • 13. januar 2021 – Razpisujemo literarno-likovni natečaj Naša mala knjižnica.
  • 10. februar 2021 – Zadnji rok za prijavo za knjižne razglednice. Razglednice bomo prijavljenim poslali do 15. marca 2021.
  • 1. marec 2021 – Rok za predložitev prijav za nagrado sončnica na rami, nagrada za spodbujanje branja.
  • 18. marec 2021 – Rok za oddajo predlogov za NAJ bralni kotiček v razredu.
  • 9. april 2021 – Rok za oddajo prispevkov za likovno-literarni natečaj Naša mala knjižnica.
  • 25. april 2021 – Rok za objavo nominirancev za nagrado sončnica na rami, nagrada za spodbujanje branja.
  • 15. april 2021 – Razglasitev zmagovalca za NAJ bralni kotiček. Rok podaljšan do 10.5.2021.
  • 20. april 2021 – Knjižne junake skupaj z zvezkom vrnete nazaj na šolo ali vrtec, kjer so bili izdelani. Rok podaljšan do 1.6.2021.
  • 20. april 2021 – Zadnji rok, da nam pošljete fotografije bralnega vlakca NMK, število prebranih knjig in število sodelujočih otrok.
  • 23. april 2021 – Svetovni dan knjige, teden Slovenskih dnevov knjige in razglasitev nagrajencev literarno-likovnega natečaja Naša mala knjižnica. Rok podaljšan do 12. 5 2021.
  • April, maj in junij 2021 – Na šolah izvajamo kviz NMK.
  • Junij 2021 – Nagradni obisk.
  • VSE ŠOLSKO LETO – Pošiljajte nam izdelke nagradnih nalog. Vsak mesec bomo skupini, ki nas bo najbolj prepričala, podarili odlično knjigo.
  • VSE ŠOLSKO LETO – Spremljajte e-naslov, ki ste nam ga zaupali ob prijavi. Preko obveščevalnika vas bomo seznanjali s potekom aktivnosti v projektu.
  • VSE ŠOLSKO LETO – Spremljajte nas na Facebook strani Naša mala knjižnica.

Natančnejše informacije si preberite na tej spletni strani.

Foto utrinke našega sodelovanja si lahko ogledate v nadaljevanju.

2020/21

(Visited 2 times, 1 visits today)