Dnevni arhiv: 15. septembra, 2020

Ravnanje z izposojenimi učbeniki šolskega učbeniškega sklada

Učenci, učbeniki, ki ste si jih izposodili iz učbeniškega sklada OŠ Komenda Moste, so last šole. Ker ste si jih izposodili, morate z njimi ravnati odgovorno in skrbno.

Takoj, ko ste jih prejeli, ste se vanje (na notranjo stran zadnje platnice) morali podpisati s svojim imenom in prvo črko priimka. Prejetih učbenikov NE menjajte s sošolci, saj so izposojeni poimensko. Po prejetju izposojenih učbenikov ste jih morali doma pregledati, po potrebi obnoviti in okrepiti poškodovana mesta z običajnim lepilnim trakom (selotejpom), vse učbenike oviti, opremiti z etiketo in se nanje podpisati.

Ko se bo ovitek sčasoma obrabil in poškodoval, ga zamenjajte! Samo tako bo učbenik ustrezno zaščiten. Z izposojenimi  učbeniki ravnajte skrbno, da jih boste na koncu šolskega leta vrnili v enakem stanju, kot ste jih prejeli.

upravljavka US OŠ Komenda Moste

Komentarji so izklopljeni za Ravnanje z izposojenimi učbeniki šolskega učbeniškega sklada

Srečanje s pisateljico Deso Muck

Vse učence, ki so v šolskem letu 2019/20 opravili bralno značko, bo 6. oktobra 2020 obiskala pisateljica Desa Muck. Učenci jo bodo končno spoznali tudi v živo, saj jo preko njenih literarnih del in branj pravljic med korono že dobro poznajo.

Najprej bodo gostji prisluhnili učenci od 1. do 5. razreda, potem pa še učenci od 6. do 9. razreda.

Komentarji so izklopljeni za Srečanje s pisateljico Deso Muck

Mednarodni dan ohranjanja ozonskega plašča

16. septembra obeležujemo mednarodni dan ohranjanja ozonskega plašča. Natančnejše podatke o tem dnevu si lahko preberete v članku o tem mednarodnem dnevu ali si pogledate zanimiv in poučen filmček.

Komentarji so izklopljeni za Mednarodni dan ohranjanja ozonskega plašča