Bralna značka

Bralno značko sta osnovala pisatelj Leopold Suhodolčan in prof. Stanko Kotnik. Prve – Prežihove značke – so bile podeljene maja 1961 na Koroškem. Bralna značka (na splošno ali določena spominska bralna značka z imenom po pisatelju) spodbuja prostovoljno branje v prostem času kot dopolnilo k pouku slovenskega jezika in književnosti ter dejavnostim (šolske) knjižnice.

Bralna značka  se najbolj množično dogaja na osnovnih šolah v Sloveniji, vključenih je  70 % osnovnošolcev. Za bralno značko berejo tudi slovenski otroci v slovenskem zamejstvu in na nekaterih območjih v slovenskem zdomskem/izseljenskem prostoru.

Začne se na dan ZLATE KNJIGE (17. september) in konča na dan MLADINSKE KNJIGE (2. april).

Dolžnosti sodelujočih pri bralni znački na OŠ Komenda Moste se razlikujejo glede na starost bralcev:

6. -7. razred: 4 leposlovne knjige ali 3 leposlovne in 1 poučno knjigo (ni nujno s seznama) in 3 pesmi:

8. razred: 5 leposlovnih ali 4 leposlovne in 1 poučno knjigo(ni nujno s seznama) in 3 pesmi:

9. razred: 5 leposlovnih ali 4 leposlovne in 1 poučno knjigo (ni nujno s seznama) in 3 pesmi:

(Visited 488 times, 1 visits today)