Dnevni arhiv: 17. septembra, 2021

Srečanje s pripovedovalko

V petek, 17. 9. 2021, na dan zlate knjige, je učence 8. in 9. razredov, ki so opravili bralno značko 2020/21, obiskala pripovedovalka Breda Podbrežnik Vukmir. Predstavila jim je delček lokalnega ljudskega izročila, ki ga je zbiral in urejal Gašper Križnik.

Dogodek smo zaključili s slavnostnim preimenovanje slovenske bralne značke. Ob 300-letnici rojstva Petra Pavla Glavarja in 60-letnici bralne značke smo bralno značko na OŠ Komenda Moste preimenovali v Glavarjevo bralno značko.

Čestitke vsem učencem, ki ste lani že zaključili bralno značko, od danes dalje sodelujete pri Glavarjevi bralni znački.

Hvala Projektnemu pevskemu zboru OŠ Komenda Moste, ki je dogodku bralne dodal ustrezni glasbeni pridih.

Foto utrinke si lahko ogledate v nadaljevanju prispevka.

Komentarji so izklopljeni za Srečanje s pripovedovalko

Dan zlate knjige

17. september – dan zlatih knjig, dan rojstva in smrti pisatelja Franceta Bevka in uradni začetek branja za bralno značko. Bevk je dejal, da je “dobra knjiga – zlata knjiga”.

Kot že zadnjih sedem let je Društvo Bralna značka Slovenije – ZPMS poskrbelo za obdaritev prvošolcev. Letos so podarili slikanico Ponikalnice pisatelja Miroslava Košute z ilustracijami Suzi Bricelj, s katero se bomo ob družinskem branju poklonili tudi pisateljevi 85-letnici. Slikanico bodo prejeli prav vsi prvošolci v Sloveniji ter slovenski otroci zunaj slovenskih meja. Nekaj izvodov bo ostalo v šolskih knjižnicah in pričakalo bralce naslednjih generacij.

vir: 17. september – dan zlatih knjig. https://zpm-mb.si/novice-dogodki/17-september-dan-zlatih-knjig/,dne 17. 9. 2021

Komentarji so izklopljeni za Dan zlate knjige