Do konca oktobra 2021 bo v avli Knjižnice Franceta Balantiča Kamnik na ogled razstava Podobe Križnikovih pravljic 2021. Obiskovalci si boste lahko ogledali izbrana likovna dela osnovnošolcev, ki so prispela na istoimenski likovni natečaj.

Na že 10. likovni natečaj je prispelo 333 likovnih izdelkov. Ustvarjali so otroci in mladostniki iz 16 osnovnih šol in njihovih podružnic iz Slovenije in Hrvaške. Pri ustvarjanju jim je pomagalo 38 mentorjev, od tega so trije ustvarjali pod mentorstvom staršev. Ustvarjali so v osnovnih šolah kamniške in komendske občine ter v Domžalah, Rodici in Krtini pri Dobu, v Mengšu, Stražišču pri Kranju, na Vranskem, v Taboru ter Ogulinu na Hrvaškem. Tema natečaja je bila čudežni svet rastlin. Učenci so ustvarjali ob ljudskih pravljicah Povedka o zlatorogu, Pšenica najlepši cvet ali Kako je sin koze odvadil jesti zelje. Izdelke je pregledala in ovrednotila natečajna komisija, ki so jo sestavljali Alojz Berlec, akademski slikar in likovni pedagog, Miha Hančič, ilustrator in pedagog ter Jože Kozjek, industrijski oblikovalec in inženir gozdarstva.