Sedmošolci so oktobra, v mesecu šolskih knjižnic, v okviru vseslovenskega projekta Rastem s knjigo obiskali komendsko enoto splošne Knjižnice Franceta Balantiča Kamnik. Njihova mladinska knjižničarka jim je predstavila poslanstvo, naloge in storitve splošne knjižnice, s poudarkom na tistih, ki so zanje najbolj primerne in koristne. Spoznali so storitev Cobiss, mCobiss, Kamniški bibliografski leksikon, Prejmi pozdrav in spletno stran Knjižnice Franceta Balantiča Kamnik.

Rastem-s-knjigo-3

Slika 1 of 16

Knjižničarka jim je predstavila knjigo Modri otok in njeno avtorico Ireno Androjna. Vsak sedmošolec je na koncu obiska za motivacijo prejel predstavljeno knjigo.

Hvala Agenciji za knjigo Republike Slovenije in Knjižnici Franceta Balantiča za podarjene knjige in zanimiv obisk.

V spodnjem filmčku si lahko tudi vi ogledate predstavitev te knjige.