Sredi oktobra je bila za prvošolce organizirana dejavnost, kjer so spoznavali svet slepih in slabovidnih. Za marsikoga je bil to prvi stik in pogovor o slepih. Dejavnost je potekala eno šolsko uro in je bila izvedena v šolski knjižnici. Učenci so najprej prisluhnili pravljici Anje Štefan Sedem medvedov. Ob tej zgodbi smo se pogovarjali, kaj vse so medvedi videli. Ker slepi narave ne morejo videti, se lahko zanašajo na svoj vonj, sluh in tip.  Predstavila sem jim slovensko Braillovo abecedo. Kasneje so se tudi sami preizkusili v njej. Nato so tipali – brali knjigo za slepe ter se s palico podali mimo ovir. Preizkusili so se tudi na čutni poti, nato še s tipnim in slušnim spominom.  Ob tem so imeli prevezo čez oči, da so lažje začutili, kako se je potrebno zanašati na palico ali pomočnika. Vsem prvošolcem je bila dejavnost zelo všeč, saj bi z njo nadaljevali cel dan, če bi bilo to mogoče.

mde

Slika 1 of 8