IBBY je proglasil 2. april, rojstni dan Hansa Christiana Andersena, za Mednarodni dan knjig za otroke.

Ob letošnjem 2. aprilu je Japonska sekcija IBBY pripravila plakat in poslanico 🙂

Z današnjim dnem se uradno zaključuje letošnja sezona slovenske bralne značke, na naši šoli imenovane Glavarjeve bralne značke. Čestitke vsem mentorjem in bralcem, ki ste jo uspešno zaključili tudi letos. Zaključna prireditev bo v sredo, 29. 5. 2024, ko nas bo značkarje in vaše mentorje obiskal pisatelj Sebastijan Pregelj.

Več informacij o pravljičarju Hansu Christianu Andersenu izveste v tem prispevku, najbolj pogumni in vedoželjni pa lahko tukaj preizkusite svoje znanje. Praznovanje ob dnevu knjige smo morali zaradi pouka na daljavo prenesti v virtualni svet. Vseeno si naredimo 2. april prazničen dan s knjigo ali z virtualno pravljico!

vir

Pa še posebno presenečenje za 2. april – na tej povezavi si oglejte, kako je ilustratorka Maja Kastelic ustvarjala ilustracije knjige Pravljično potovanje, kjer na zanimiv in izviren način spoznamo življenje in delo Hansa Christiana Andersena. Tukaj pa si oglejte video portrete slovenskih literarnih ustvarjalcev za otroke in mladino.

Želimo vam lepo praznovanje z otroškimi in mladinskimi knjigami.