Teden pred počitnicami so vsi šestošolci obiskali šolsko knjižnico. Ponovili in nadgradili smo znanje o ljudskih pravljicah, prisluhnili smo zanimivim, smešnim in tudi groznim pravljicam iz knjige Sveti Coprijan.

Tukaj lahko prisluhnete pogovoru o knjigi Sveti Coprijan (vir)

Spregovorili smo o tudi razlikah med šolsko in splošno knjižnico, zakaj in kako v mesecu oktobru šolske knjižnice praznujejo. Letošnja tema meseca šolskih knjižnic so Pravljice in ljudske povesti po svetu, ki smo jo vpletli v naše druženje.

Knjižničarka je učencem predstavila tudi Cobiss in možnosti njegove uporabe v šolski knjižnici. Postopek za prvo prijavo v Mojo knjižnico in rezervacijo knjige je zapisan na učnih listih, ki so jih učenci prejeli. Objavljen je tudi tukaj. Pridobljeno znanje so utrdili z rezervacijo knjige, ki jo bodo prebrali med počitnicami.

Prijeto počitniško branje vam želimo.