Sedmošolci so v četrtek in petek, 4. in 5. 11. 2021, obiskali komendsko enoto knjižnice Franceta Balantiča Kamnik, kjer so nas sprejele mladinske knjižničarke splošne knjižnice. Predstavile so nam splošno knjižnico, njene značilnosti, storitve in organizacijo.

Na obisku so učenci prejeli Dolenčevo knjigo Kako dolg je čas, še prej pa so jim jo gostiteljice predstavile in spregovorile tudi o avtorju podarjene knjige. Ker je bil mesec oktober mesec šolskih knjižnic, smo spregovorili še o pravljicah in jim tudi prisluhnili.

Z obiskom smo ponovno utrdili sodelovanje in prijateljske vezi med šolsko in splošno knjižnico, učencem pa predstavili znanja in informacije, ki jim bodo prišla prav v katerikoli knjižnici.

Novembra praznujejo splošne knjižnice, zato vas vabimo, da v tednu splošnih knjižnic obiščete najbližjo enoto svoje splošne knjižnice.

Foto utrinke si lahko pogledate v nadaljevanju prispevka.

Hvala JAK-u in Knjižnici Franceta Balantiča Kamnik za sodelovanje, motivacijski dogodek in knjižna darila.