Dnevni arhiv: 9. decembra, 2021

Najbolj pridni bralci na šoli

V decembru bom razkrila, v katero matično učilnico sem največkrat odnesla naročene knjige. Učence, ki najbolj pridno berejo, bom razveselila s posebnim dogodkom.

Vas zanima, kateri razred bo dobil skrivnostno ovojnico? Spremljajte novice iz šolske knjižnice.

Komentarji so izklopljeni za Najbolj pridni bralci na šoli

10. december – svetovni dan človekovih pravic

Človekove pravice, kot jih poznamo danes, izvirajo iz Splošne deklaracije človekovih pravic. Nastale so kot reakcija na drugo svetovno vojno, da bi preprečila ponovitev grozodejstev. Splošno deklaracijo človekovih pravic je sprejela in razglasila Generalna skupščina Združenih narodov 10. decembra 1948 »kot skupen ideal vseh ljudstev in narodov«.

Vsebuje seznam 30 človekovih pravic, ki pripadajo vsem ljudem sveta, brez kakršnekoli izjeme. V njej so zajete vse pravice: državljanske in politične, ekonomske, socialne in kulturne pravice. Velja za najbolj prevajan dokument na svetu, trenutno v 413 različnih jezikov.

Oglej si posnetek – NA KRATKO O ČLOVEKOVIH PRAVICAH

Komentarji so izklopljeni za 10. december – svetovni dan človekovih pravic

Uvrščeno v predmetna stopnja, razredna stopnja, Zanimivosti