Sedmošolci so med poukom v četrtek, 24. 11., in petek, 25. 11. 2022, v okviru projekta Rastem s knjigo obiskali komendsko enoto kamniške splošne knjižnice. Ostali so lahko kart v copatih, saj je ta enota splošne knjižnice v šolskih prostorih.

Knjižničarka Barbara Petrušič jim je predstavila spletni kamniški leksikon in spletno stran Prejmi pozdrav, kjer so zbrane preverjene in urejene informacije o pomembnih rojakih in stare razglednice okoliških naselij in mest. Povabila jih je k branju in jim nanizala 10 dejstev iz knjige Berem, da se poberem avtorja Miha Kovača, zakaj je v današnjih časih sploh še dobro brati knjige. Učenci so spoznali vseslovenski projekt Javne agencije za knjigo Rastem s knjigo, v okviru katerega so letos prejeli knjigo Reformatorji v stripu.

Hvala knjižničarki Barbari in Knjižnici Franceta Balantiča Kamnik za poučen dogodek in JAK Slovenija za podarjeno knjigo.