Letos so bili zlati bralci kamniške in naše občine, učenci, ki so vseh devet let opravili bralno značko, drugič na nagradnem izletu. Knjižničarke, koordinatorke bralne značke po osnovnih šolah, so v okviru medobčinskega aktiva šolskih knjižničark ponovile organizacijo skupnega nagradnega izleta zlatih bralcev obeh občin. Kamniška občina in šolski sklad OŠ Komenda Moste sta predlog odobrila, zagotovila sredstva in mlade bralce nagradila z nepozabnim potepanju po Benetkam in otoku Burano.

V soboto, 25. maja smo se zlati bralci OŠ Komenda Moste skupaj s kamniškimi zlatimi bralci odpravili na drugi nagradni izlet v Benetke. Spet nas je bilo za dva polna avtobusa.

Komendčani smo bili letos vidni že na daleč, saj nas je šolska knjižničarka presenetila z živo rumenimi spominskimi majicami z zgovorno sliko odprte knjige in znakoma Glavarjeve bralne značke in OŠ Komenda Moste. Potepanje tridesetih zlatih bralcev s tremi spremljevalkami je bilo res nagradno, saj smo v družbi svojih sovrstnikov preživeli zanimivo in dogodivščin polno soboto. Hvaležni smo šolskemu skladu, da je podprl nagradno potepanje druge generacije zlatih bralcev.

IMG_20240525_174949

Slika 46 of 46

Zapisali so nekaj utrinkov:

• Videl sem veliko novih stvari. Veliko smo se vozili z ladjicami. Vožnje so bile prijetne.
  • Na polno smo uživali in se zelo nasmejali.
  • Naš vodič je bil super, ker je pripovedoval same zanimive stvari. Dal nam je tudi veliko prostega časa.
  • Lahko smo se sprostili in se obnašali kot pravi turisti.
  • Na otoku Burano nas je ujel dež in smo bili malo mokri.
  • Videli smo veliko porok.
  • Ful je bilo dobro, saj smo videli in slišali veliko zanimivih stvari.
  • Lahko smo se sami  sprehajali po Benetkah.
  • Všeč mi je bilo, ko smo lahko sami raziskovali lepote Benetk.
  • Pica je bila zelo dobra.
  • Med prostim časom smo se v Benetkah tudi malo izgubili. Še dobro, da nam je vodič že prej povedal, da se v Benetkah moraš tudi izgubiti, da jih zares doživiš.
  • Ogledali smo si čipkarsko delavnico. Na Buranu čipke šivajo drugače kot pri nas.
  • Hvala za zaključni izlet Glavarjeve bralne značke.