Učenci,

učbeniki, ki ste si jih septembra izposodili, so last šolskega učbeniškega sklada. Celo šolsko leto ste jih uporabljali brezplačno, zato jih je potrebno pred vračanjem urediti. DOMA je učbenike potrebno:

1. ODVITI in odstraniti zaščitno folijo (ki na učbenik ni nalepljena, torej ni samolepilna).

Če je folija prilepljena na notranji strani platnic, je NE trgamo, ampak jo s škarjami odrežemo ob lepilu, da lepilo ostane na platnici. Postrižemo še vogalčke lepila in folije, ki mahajo iz učbenika.

2. OBNOVITI, to pomeni, da uredite in z navadnim selotejpom zaščitite uničene knj. hrbte (glej sliko),  zalepite strgane strani v učbeniku. Še posebej skrbno preglejte spoj med naslovnico in prvo stranjo in ga zalepite, če ni cel in vidite razpoko.

Etiket NE odstranjujte, raje čeznjo nalepite novo ali jo pustite nalepljeno, da bo naslednji uporabnik čeznjo nalepil svojo etiket.

Pred vračilom iz učbenikov odstranite vse delovne liste in označevalne lističe.

V primeru izgubljenega ali poškodovanega učnega gradiva, ga je potrebno nadomestiti z novim.

Knjižničarka vas bom prišla iskat za vračanje, ko bo vaš oddelek na vrsti po dogovorjenem razporedu.

Kdor konča s poukom predčasno, mora urejene in obnovljene učbenike vrniti pred odhodom, pred ali po pouku.

Hvala za razumevanje in pomoč.

Upravljavka učbeniškega sklada