v letošnji sezoni Glavarjeve bralne značke je od 17. septembra 2023 do 2. aprila 2024 sodelovalo 494 učencev (64 % vseh naših učencev), ki so prebrane knjige predstavljali svojim 21 mentoricam in 1 mentorju.

V Mostah je GBZ opravilo 304 učencev (88 % vseh učencev od 1. do 4. razreda), v Komendi pa 43 petošolcev (64 % vseh učencev 5. razredov) in 147 učencev predmetne stopnje (40 % učencev od 6. do 9. razreda).

Zlatih bralcev, učencev, ki so bralno značko opravili v vseh devetih letih osnovne šole, imamo letos 35. Z vztrajnim branjem in zvestim sodelovanjem so si prislužili enodnevni izlet v zlate Benetke.

Čestitke vsem “značkarjem”! Ponosni smo, da vas pri GBZ vsako leto sodeluje več.

Za zaključek letošnje sezone Glavarje bralne značke nas je obiskal pisatelj Sebastijan Pregelj, začetek nove sezone pa bomo septembra otvorili z obiskom pravljične gostje.

Prijetno počitniško branje vam želimo, lahko tudi že za Glavarjevo bralno značko.