BRANJE NE POZNA MEJA

Projekt Branje ne pozna meja koordinira Sekcija šolskih knjižnic pri Zvezi bibliotekarskih društev Slovenije.

Mednarodni bralni projekt se izvaja v slovenskih in hrvaških osnovnošolskih knjižnicah. V slovenskih osnovnih šolah se berejo prevodi leposlovnih del hrvaških pisateljev, v hrvaških šolah pa prevodi leposloja slovenskih pisateljev. Po prebrani knjigi učenci sodelujejo v različnih dejavnostih – rišejo, dramatizirajo, snemajo, recitirajo, deklamirajo … – in se pripravljajo na zaključno srečanje s sodelujočo šolo.

Na OŠ Komenda Moste v projektu sodelujejo učenci 5. razredov. Že od začetka vključenosti v bralni projekt sodelujemo z učenci OŠ Milana Langa iz Bregane. Doslej smo se konec šolskega leta vedno srečali na spletnem srečanju, kjer smo si izmenjali mnenja o prebranih delih in predstavili svoje poustvarjalne dejavnosti.

Upamo, da se bomo kmalu spoznali tudi v živo in zaključno srečanje izvedli v živo.

• 2020/21: Dogodivščine vajenca Hlapiča s petošolci
  • 2021/22: Mala Mara in veliko drevo z drugošolci in dela Ivane Brlić – Mažuranić s petošolci
  • 2022/23: Dogodivščine vajenca Hlapiča s petošolci