Naša mala knjižnica

Projekt Naša mala knjižnica je namenjen promociji bralne kulture ter evropskih avtorjev in ilustratorjev, ki so uveljavljeni v domovini, ne pa nujno v drugih evropskih državah. Založba KUD Sodobnost International se je za širitev slovenske književnosti prek državnih mej odločila za bralni projekt Naša mala knjižnica, ki ga v Sloveniji uspešno izvajajo že dvanajst let. V projekt je vključenih dvanajst avtorjev in ilustratorjev, katerih knjige bodo prevedene v dva tuja jezika in vključene v Ustvarjalnik, ki ga bomo natisnili v vseh treh jezikih. Ustvarjalniki bodo imeli glavno vlogo pri motiviranju šolarjev za branje zelo kakovostnih knjig ter izboljševanje njihovega poznavanja Slovenije, Estonije in Hrvaške. Vsak izmed partnerjev bo projekt nadgradil z dodatnimi dejavnostmi.

Foto utrinke našega sodelovanja si lahko ogledate v nadaljevanju.

• 2021/22

Mala Mara in veliko drevo