sBiblos

sBiblos ponuja izposojo e-knjig učencem 3. vzgojno-izobraževalnega obdobja osnovnih šol ter dijakom srednjih šol. Učenci si lahko izposodite največ 3 e-knjige hkrati. Vsaka e-knjiga je na voljo 30 dni od dneva izposoje. Na mesec si je mogoče izposoditi 10 e-knjig.

Na spletni strani sBiblos se vpišeš z uporabniškim imenom, ki je sestavljeno iz dveh delov. Vpiši ju skupaj brez presledkov (akronim naše knjižnice, OSKOMO, in številka tvoje knjižnične članske številke, npr. OSKOMO1234.

Akronime knjižnic najdeš na zavihku Pomoč pri prijavi ali registraciji, ki se nahaja na vrhu spletne strani sBiblos. Geslo za dostop do tvoje e-knjižnice sBiblos je enako geslu za storitev Moja knjižnica v sistemu COBISS. Če gesla še nimaš, se oglasi v svoji šolski knjižnici.