Noč knjige – 23 april

Ob svetovnem dnevu knjige, ki ga obeležujemo 23. aprila, po vsem svetu potekajo aktivnosti v okviru Noči knjige – dogodka, ko mladi in stari v šolah, knjižnicah, kulturnih ustanovah … berejo, ustvarjajo, predvsem pa uživajo v svetu knjig.

Slovenija se je leta 2014 prvič pridružila temu mednarodnemu dogodku, s katerim se slavljenje knjige ob svetovnem dnevu knjige 23. aprila v ZDA, Nemčiji, Veliki Britaniji, na Irskem in od leta 2012 tudi na Hrvaškem že tradicionalno podaljšuje dolgo v noč.

Noč knjige je mednarodni dogodek, ki podpira in slavi knjigo in branje kot temeljna gradnika zdrave družbe.

Noč knjige …

• je mednarodni dogodek, ki podpira in slavi knjigo in branje kot temeljna gradnika zdrave družbe,
  • nagovarja vse generacije bralcev, od najmlajših do najstarejših,
  • nagovarja strokovno, poslovno, širšo in najširšo javnost,
  • je nekomercialen projekt,
  • poteka pod častnim pokroviteljstvom UNESCA (Slovenija)
  • povezuje vse deležnike na področju knjige in branja v Sloveniji ter širše,
  • povezuje deležnike in bralce ter
  • spodbuja dvig bralne kulture, pismenosti ter vrednot domišljije in znanja v družbi.

Na OŠ Komenda Moste se prav zato vsako šolsko leto pridružimo praznovanju Noči knjige z različnimi dogodki:

Knjiga je eden temeljnih gradnikov zdrave in uspešne družbe, zato jo aktivno vključujmo v svoja življenja.