Praznovanje meseca šolskih knjižnic 2021 smo zaključili z obiskom prevajalca Darka Čudna pri naših četrtošolcih. Obiskal jih je z urednico založbe Zala Matejo Črv Sužnik. Predstavila sta nam knjigo Milijonček za prijaznost, ki jo je napisal norveški pisatelj Arnfinn Kolerud, v slovenščini pa jo je leta 2021 izdala založba Zala.

Prevajalec nam je prebral par odlomkov romana, urednica nam je na kratko predstavila vsebino romana, čeprav nam konca ni želela razkriti. Razmišljali smo o prijaznih dejanjih, ki nas nič ne stanejo, vendar polepšajo dan drugim. Na koncu nam je g. Darko spregovoril še v norveškem jeziku, ki zveni popolnoma drugače kot slovenščina.

Srečanje je bilo poučno in zanimivo. Obiskovalcema je v učencih uspelo prebuditi radovednost o nadaljevanju in koncu zgodbe. Na srečo smo v dar dobili še en izvod knjige, da si jo bodo lahko vsi radovedneži izposodili.

Podrobnejše informacije o našem obiskovalcu si lahko preberete tukaj.